Project Description

Ubezpieczenie domu i budynku

Ubezpieczenie domu i budynku

 

verisure

Dzięki ubezpieczeniu budynków właściciele nieruchomości w Hiszpanii chronią wygląd swoich nieruchomości, podczas gdy ubezpieczenie zawartości gospodarstwa domowego chroni całą zawartość gospodarstwa domowego w przestrzeni życiowej. Szczególnie w tym obszarze decydujące znaczenie ma porównanie wiodących ubezpieczycieli, które zostanie przejęte przez nas dla Państwa. Zawsze jest taniej, jeśli kombinacja obu ubezpieczeń zostanie uzgodniona z usługodawcą.

[[[],[],"and"],[[["field13","equal_to","Mieszkanie"]],[["show_fields","field14"]],"and"],[[["field42","equal_to","Tak"]],[["show_fields","field43,field44,field45"]],"and"],[[["field46","equal_to","Tak"]],[["show_fields","field47"]],"and"],[[["field3","equal_to","W\u0142asno\u015b\u0107"]],[["show_fields","field5"]],"and"],[[["field53","equal_to","Chcia\u0142 bym utrzymaywa\u0107 informacje odno\u015bnie nowych produkt\u00f3w lub us\u0142ug."]],[["trigger_integration",null,null,"MailChimp"]],"and"]]
1 Step 1
2 Step 2
Jak się korzysta z obiektu?
Informacje odnośnie obiektu
Poza obszarem zabudowanym? (> 1km)
Piętro z numerem
Powierzchnia mieszkalna (m2 łacznie)
Pozostała powierzchnia (m2)
Rok budowy
Ostatni remont
Pożądane sumy ubezpieczenia
Ubezpieczenie budynku
Ubezpieczenie zawartości domu
Kosztowności

W przypadku współubezpieczenia przedmiotów wartościowych wymienionych poniżej należy wskazać pozycje zawarte w sumie ubezpieczenia.

Uwaga: Cenne przedmioty są ubezpieczone tylko wtedy, gdy zostały tu wyszczególnione

Kosztowności

Cenne rzeczy: Obrazy, rzeźby, antyki, Cenne dywany, wyroby ze srebra.

Gotówka
Biżuteria
Pozostałę
Bezpieczeństwo obiektu
Istnieje urządzenie do meldowania włamania?
Zabezpieczenia
Dane osobowe
Gdzie w Hiszpanii znajduje się obiekt
Ulica & nr
Kod pocztowy
Miejscowość
Imię
Nazwisko
N.I.E.
Nr telefonu
phone
Ma zostać podany adres do korospondecji?
Ulica & nr
Kod pocztowy
Miejscowość
Chcesz podać więcej informacji?
Państwa sprawa
0 /
Język
Ochrona danych
Dużo nowego się własnie dzieję w świecie ubezpieczeń.
keyboard_arrow_leftWRÓĆ
PRZEDkeyboard_arrow_right
FormCraft - WordPress form builder

W Hiszpanii ubezpieczenie budynku i ubezpieczenie mienia domowego oferują znacznie lepszą ochronę niż w krajach Europy Północnej.
Standardowy katalog ubezpieczonych ryzyk, takich jak pożar, woda z kranu, włamanie/kradzież, burza, gradobicie itp. jest i tak w pełni ubezpieczony. Szklenie budynku jest automatycznie ubezpieczone w ubezpieczeniu budynku lub zawartości gospodarstwa domowego. Stłuczenia szkła jest również ubezpieczone w ubezpieczeniu mienia domowego. Obejmuje to lustra i płyty ceramiczne.
Ponadto ubezpieczenie budynków i zawartości gospodarstw domowych zawsze obejmuje odpowiedzialność cywilną właścicieli domów i gruntów. Natomiast w przypadku ubezpieczenia zawartości gospodarstwa domowego ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – pod warunkiem, że ubezpieczony ma główne miejsce zamieszkania w Hiszpanii – jest ubezpieczone nieodpłatnie. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej właściciela psa jest również bezpłatne. Tylko rasy psów sklasyfikowane jako niebezpieczne podlegają dopłatom. Warto zapytać, które rasy są klasyfikowane jako niebezpieczne w Hiszpanii.
Objęty jest również napad na otwartej drodze.
Ponadto, zagrożenia naturalne są również ubezpieczone zarówno w ubezpieczeniu budowlanym, jak i domowym. W tym celu często nie ma żadnych możliwości ubezpieczenia poza Hiszpanią! Wprawdzie lawiny zazwyczaj nie należy się spodziewać, ale nawet w górskich regionach Hiszpanii obcokrajowcy lubią kupować dom.
Połączenie ubezpieczenia budynków i ubezpieczenia gospodarstw domowych w Hiszpanii ma tę zaletę, że składki są znacznie niższe niż gdyby każde ryzyko było ubezpieczone oddzielnie. Jako przybliżoną klasyfikację można powiedzieć, że w dziedzinie ubezpieczeń budowlanych cały dom wraz z jego elementami i fundamentami jest ubezpieczony do WARTOŚCI MIĘDZYNARODOWEJ.
Ubezpieczenie zawartości domu obejmuje wszystkie rzeczy znajdujące się w domu, które nie są trwale związane z budynkiem – takie jak meble, ubrania, książki, urządzenia itp. WARTOŚĆ ODNOWA ma tu zastosowanie.
Ponadto w Hiszpanii istnieje automatyczne ubezpieczenie obowiązkowe lub reasekuracja w formie państwowego Concorcio Pool. Nie dotyczy to jednak ubezpieczeń gospodarczych i samochodowych. W przypadku nadzwyczajnych strat, pula sprawdza swoją odpowiedzialność. Jeżeli grupa zadeklaruje się jako odpowiedzialna za pewne straty, wybrany przez nich ubezpieczyciel jest zwolniony z odpowiedzialności. Wydarzeniami powodującymi nadzwyczajne straty mogą być: trzęsienia ziemi, szczególnie silne burze lub powodzie itp.

W przypadku straty, ubezpieczenie budynku zwróci wartość odtworzeniową wszystkiego, co można przypisać temu budynkowi. Zasadniczo należy upewnić się, że prawidłowo oceniono wartość renowacyjną budynku lub zlecono jej wycenę przez eksperta. Wiele osób myli wartość odzyskiwaną z ceną zakupu. Szczególnie w regionach wypoczynkowych wysokie ceny gruntów są bardzo znaczące – nie należy ich uwzględniać w sumie ubezpieczenia. Prawidłowa suma ubezpieczenia powinna w przybliżeniu odzwierciedlać to, ile kosztowałaby odbudowa nagiego mienia w taki sam sposób i o takiej samej jakości.
Prawie wszystko, co znajduje się w ubezpieczonym mieniu i co można zaklasyfikować jako „ruchome”, należy do treści gospodarstwa domowego. Obejmuje to wyposażenie techniczne, meble, ubrania, biżuterię i wszystko inne, co zostałoby zabrane ze sobą, gdybyś się przeprowadził. W przypadku ubezpieczenia zawartości domu, wartość odtworzeniowa jest zastępowana. Jest to ważna cecha, ponieważ ubezpieczający często uważają, że zawartość ich gospodarstw domowych jest stara i dlatego ma niską wartość. W przypadku uszkodzenia należy jednak zakupić uszkodzone przedmioty nowe i nieużywane. Ważne jest również, aby od samego początku upewnić się, że wszystkie kosztowności zostaną uwzględnione przed zawarciem umowy. Wszystkie pozycje, które przekraczają określoną wartość są uznawane za przedmioty wartościowe. Dotyczy to w szczególności biżuterii, sztuki i innych przedmiotów pożądanych przez złodziei. Limit dla niektórych firm ubezpieczeniowych wynosi już 6000 euro.

 • Pożar, eksplozja i uderzenie pioruna
 • szkód wyrządzonych przez wodę
 • Uszkodzenia spowodowane przez burzę i gradobicie
 • odszkodowania z tytułu gwałtownego wzrostu
 • Szkody spowodowane siłami naturalnymi, trzęsieniami ziemi, powodziami itp
 • stłuczenie szkła
 • Włamanie, kradzież i rabunek
 • W tym ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
 • Rekonstrukcja estetyczna
 • klęski żywiołowe
 • osuwanie się ziemi i osiadanie
 • i inne osłony
 • Koszty – również koszty wynikające ze szkód związanych z pracami porządkowymi lub alternatywnym zakwaterowaniem, które stają się niezbędne

Właściwości wakacyjne często nie są wykorzystywane przez wiele miesięcy. Niewielkie uszkodzenia, które normalnie zostałyby zauważone i szybko naprawione, mogą przekształcić się w niepotrzebnie duże uszkodzenia.

Czas trwania hiszpańskich umów ubezpieczeniowych wynosi zawsze jeden rok. Polisa będzie następnie odnawiana z roku na rok, chyba że zostanie zakończona na 1 miesiąc przed upływem terminu ważności.

Niektórzy pośrednicy już podczas kalkulacji oferty dokonują błędnych wpisów, aby zwabić klienta korzystną premią lub aby móc podciąć konkurenta. W przypadku szkody może to mieć bardzo negatywne skutki, ponieważ w przypadku szkody rzeczywista sytuacja nie umknie ekspertowi. Niewielkie oszczędności już wtedy nie są warte zachodu w przypadku pierwszych szkód.

Na przykład domy wakacyjne w Hiszpanii są klasyfikowane jako „zwykłe”; lub „residencia „secundaria”;. Poza bezpośrednim obszarem miejskim, lokalizację w obszarach zabudowanych należy uznać za „Urbanización”;. Poza tymi obszarami sytuacja jest określana jako „Despoblado”;.
W każdym przypadku należy zwrócić uwagę na to, jak kompleksowa jest ochrona ubezpieczeniowa i gdzie występują ograniczenia związane z korzystaniem z domu lub mieszkania.

 • Ogień, eksplozja i uderzenie pioruna
 • Uszkodzenia spowodowane przez wodę
 • Uszkodzenia spowodowane przez burzę i gradobicie
 • Uszkodzenie przepięciowe
 • Szkody spowodowane siłami naturalnymi, trzęsieniami ziemi, powodziami itp
 • Stłuczenie szkła
 • Włamanie, kradzież i napad
 • W tym ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej
 • Estetyczna odbudowa
 • Uszkodzenia żywiołów
 • Osuwanie się ziemi i opadanie
 • Absorpcja kosztów sprzątania
 • i alternatywnego zakwaterowania
 • Jak również inne pokrycia

serviceplus, więcej niż tylko standard

W Iberia Insurance Brokers klienci otrzymują usługę Iberia Service+. Ale co to znaczy? Jest to dość proste, nasi klienci są dla nas bardzo wartościowi i dlatego chcemy zaoferować naszym klientom więcej usług poprzez standardową obsługę firm ubezpieczeniowych. Usługa, za którą żaden z naszych klientów nie musi płacić dodatkowo lub podpisywać dodatkowej umowy - tylko nasza usługa dla Ciebie.

 • Wybór polis ubezpieczeniowych spośród ponad 10 różnych firm ubezpieczeniowych
 • Infolinia 24/7 - bezpłatna - na terenie całej Hiszpanii
 • osobista konsultacja z klientem na miejscu
 • Analiza kosztów i korzyści starych polis ubezpieczeniowych wraz z propozycjami optymalizacji
 • Konsultacje w twoim jężyku
+34 971 69 90 96
[[[],[],"and"],[[["field13","equal_to","Mieszkanie"]],[["show_fields","field14"]],"and"],[[["field42","equal_to","Tak"]],[["show_fields","field43,field44,field45"]],"and"],[[["field46","equal_to","Tak"]],[["show_fields","field47"]],"and"],[[["field3","equal_to","W\u0142asno\u015b\u0107"]],[["show_fields","field5"]],"and"],[[["field53","equal_to","Chcia\u0142 bym utrzymaywa\u0107 informacje odno\u015bnie nowych produkt\u00f3w lub us\u0142ug."]],[["trigger_integration",null,null,"MailChimp"]],"and"]]
1 Step 1
2 Step 2